• Home
  • Mycie okien, które się nie otwierają

Mycie okien, które się nie otwierają

6 kwietnia 2023 Sebastian Comments Off

Samodzielnie mycie okien, które się nie otwierają, jest możliwe do przeprowadzenia, jednak może być nieco uciążliwe. Tym bardziej, że okna nie-otwierające się mogą być ulokowane zarówno na poziomie parteru, jak również na wyższych piętrach. W każdym przypadku należy postępować inaczej i wykorzystać odmienne rozwiązanie. Poniżej rozwijamy ten temat oraz udzielamy praktycznych porad dedykowanych dla osób planujących wymycie okien, których nie da się otworzyć.

Kije teleskopowe do mycia okien

Dobrym pomysłem na wymycie okien, których nie da się otworzyć jest posłużenie się kijem teleskopowym. Niektóre z dostępnych kijków można rozłożyć na długość nawet 24 metrów. Są przy tym wysoce sztywne, co gwarantuje łatwy przebieg czyszczenia oraz bezproblemowe zachowanie równowagi. Zaletą kijów teleskopowych jest także posiadanie obracanej końcówki, która pozwala wyczyścić miejsca trudno dostępne i kąty. Oczywiście największą korzyścią jest fakt, że całe mycie obywa się z pozycji osoby stojącej na poziomie gruntu. Nie ma potrzeby wchodzić na drabinę, parapet lub inne podwyższenia. Tym samym, użycie kijów teleskopowych zapewnia maksimum bezpieczeństwa.

Ściągaczka do czyszczenia okien

Tak zwane ściągaczki do okien również mogą okazać się dobrym wyborem. Mycie za ich pomocą rozpoczyna się od górnej krawędzi szyby i przebiega ku dołowi. Za pomocą jednego ruchu, ściągaczka zbiera cały bród, co pozwala na szybkie i sprawne wymycie wielu okien w krótkim czasie. Ściągaczki mogą jednak sprawiać trudności w czyszczeniu szyb ulokowanych na wyższych piętrach. Sprawdzają się natomiast w przypadku okien uchylnych, których nie a się otworzyć na oścież.

Profesjonalna ekipa od mycia alpinistycznego

Czyszczenie okien, które się nie otwierają, jest szczególnie trudne w przypadku biurowców i budynków komercyjnych (hoteli, galerii handlowych). Wówczas najlepszym rozwiązaniem może okazać się wybór profesjonalnej ekipy, wykorzystującej sprzęt do alpinizmu przemysłowego. W naszej ofercie znajduje się usługa wykonywania mycia okien dla takich budynków, do skorzystania z której gorąca Państwa zachęcamy. Wykorzystanie mycia z użyciem sprzętu alpinistycznego to często jedyne realne wyjście, zwłaszcza jeśli budynek ma kilkanaście lub więcej kondygnacji.

Mycie alpinistyczne może dotyczyć różnego typu powierzchni przeszklonych oraz innych obszarów ulokowanych na dużych wysokościach. Może obejmować zarówno cały budynek jak i określone jego części. Pod wieloma względami jest to najbardziej korzystne rozwiązanie, pozwalające na całkowite oczyszczenie przeszkleń w danym budynku, niezależnie od wysokości budynku.