• Home
  • Mycie okien w biurowcach – komu warto powierzyć to zadanie?

Mycie okien w biurowcach – komu warto powierzyć to zadanie?

6 kwietnia 2023 Sebastian Comments Off

Troska o stan elewacji i stolarki okiennej w biurowcach to zadanie szczególnie wymagające. Im wyższy jest dany budynek, tym więcej komplikacji wiąże się z tym zadaniem. Dlatego zamiast zlecać mycie okien własnej ekipie sprzątającej, lepszym rozwiązaniem jest wybór specjalistów, którzy przeprowadzą to zadanie szybko i sprawnie, a przede wszystkim – całkowicie bezpiecznie. W przypadku wielu biurowców, ilość przeszkleń wymagających oczyszczenia jest olbrzymia. Dlatego by uporać się z tym zadaniem najlepiej wykorzystać specjalistów od przemysłowego alpinizmu.

Osoby uprawnione do mycia okien na wysokościach

Biurowce to często budynki o kilkudziesięciu kondygnacjach, których elewacja obfituje w liczne przeszklenia, a niekiedy jest nawet w całości pokryta szybami. Ponieważ najczęściej występują w centrach miast, są narażone na różne obecne w nich zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu przez cały rok. Kurz, cząsteczki spalin, pyłki drzew, smog – to tylko kilka przykładowych. Osadzając się na powierzchni budynku obniżają jego estetykę, tworząc osady brudu. Usunięcie go wymaga zastosowanie nie tylko specjalnych detergentów, ale przede wszystkim skorzystania z pomocy osób posiadających dostęp do specjalistycznego sprzętu i dysponujących odpowiednimi umiejętnościami i przeszkoleniem.

Alpinizm przemysłowy, nazywany także alpinizmem miejskim, uprawiany jest przez fachowe ekipy. Wykorzystują w tm celu techniki linowe, stosowane między innymi podczas wspinaczki górskiej. Wykorzystują też specjalne systemy ochronne – kaski, uprzęże, buty wspinaczkowe i inne profesjonalne oprzyrządowanie.

Najważniejsze jest jednak ukończenie specjalnego szkolenia, a tym samym wypracowanie odpowiednich umiejętności. Z tego powodu alpinizmem miejskim często zajmują się osoby specjalizujące się we wspinaczce wysokogórskiej, które postanawiają wykorzystać swoje umiejętności w pracy zawodowej. Do takich specjalistów zaliczają się pracownicy naszej firmy, gotowi do wymycia okien w budynku o każdym typie konstrukcji i wysokości.

Specyfika mycia okien na wysokościach

Pod pewnymi względami mycie okien ulokowanych na dużych wysokościach nie różni się od mycia zwykłych okien. Wykorzystywane są te same grupy detergentów, a przebieg oczyszczania szyby wygląda podobnie. Największa różnica dotyczy tego, że szyby na wysokościach są często rozgrzane w ciągu dnia, co mogłoby doprowadzić do problemów w aplikowaniu płynów czyszczących, powodować ich szybkie parowanie i powstawanie smug. Z tego powodu mycie przeprowadza się albo wcześnie rano, albo późno wieczorem, bądź też w dni o ograniczonym nasłonecznieniu.